Vážení rodičia!

Na základe Uznesenia vlády SR č. 678 z 22.októbra 2020 zákonný zástupca žiaka, ktoré navštevuje základnú školu predloží po celoplošnom testovaní pri prvom nástupe dieťaťa do základnej školy Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti.

Žiaci prvého stupňa základnej školy, ktorí majú nad 10 rokov sa musia preukázať negatívnym výsledkom RT - PCR testu alebo antigénového testu certifikovaného na území Európskej únie na ochorenie COVID – 19, inak sa nemôžu zúčastňovať prezenčnej výučby.

Ďakujeme za porozumenie!

Vedenie ZŠ s MŠ A. Merici

• Pokyny pre žiakov 2. stupňa

Vyučovanie na 2. stupni od 26. 10. 2020 pokračuje dištančne podľa rozvrhu. Účasť na dištančnom vzdelávaní je povinná rovnako ako dochádzka na bežné vyučovanie. Za účasť sa považuje:

• pripojenie žiaka na online hodine,
              • spätná väzba (splnenie a odoslanie úloh) na aktivity zadané cez Edupage,
              • prevzatie materiálov v tlačenej forme, ich vypracovanie a odovzdanie v dohodnutom čase (ak nemá žiak potrebné technické možnosti).

Online hodiny (naživo) sú zaradené v rozmedzí 1. – 4. vyučovacej hodiny podľa zverejneného rozvrhu.

Dosiahnuté výsledky žiakov budú hodnotené.

Vážení rodičia, žiadame vás o pravidelnú kontrolu vašich  detí, dodržiavanie pokynov, aby pracovná záťaž bola rovnomerne rozložená podobne ako počas bežného vzdelávania v škole. V prípade otázok, nejasností alebo pripomienok sa môžete obrátiť na triedneho učiteľa alebo vyučujúcich jednotlivých predmetov.

• KARANTÉNA V III.B a IV.C

Vzhľadom na výskyt ochorenia COVID -19  u asistentky učiteľa je nariadená karanténa pre žiakov 3.B triedy a 4.C, ktorí navštevovali minulý týždeň školu (neboli v karanténe) od 28.10.2020 do 2.11.2020 vrátane.

Rodičia sú povinní sledovať zdravotný stav dieťaťa a v prípade príznakov ochorenia budú telefonicky kontaktovať ošetrujúceho lekára.

Počas karantény bude prebiehať dištančné vzdelávanie, sledujte, prosím, stránku školy a Edupage.

Pri nástupe do školy 3.11.2020 musia žiaci odovzdať vypísané Potvrdenie o bezinfekčnosti.

• ZMENA TERMÍNU JESENNÝCH PRÁZDNIN

Na základe rozhodnutia ministra školstva, vedy, výskumu a športu sa jesenné prázdniny v školskom roku 2020/2021 uskutočnia vo všetkých školách v termínoch 30. októbra a 2., 6. a 9. novembra 2020.

Vážení rodičia, milí žiaci a žiačky!

Oznamujeme Vám, že žiaci 2.stupňa, t.j. žiaci 5. až 9. ročníka, od pondelka 26.10. do 27.11.2020 prechádzajú na dištančnú formu vzdelávania.

Vyučovanie na 1. stupni prebieha podľa platného rovzrhu hodín v škole. ŠKD bude v prevádzke od utorka 27.10.2020.

Bližšie informácie k dištančnému vzdelávaniu zašleme správou cez Edupage.

Ďakujeme.

• KARANTÉNA V VI.A

Vzhľadom na výskyt ochorenia COVID-19 v VI.A triede je nariadená karanténa pre žiakov tejto triedy od 23.10.2020 do 30.10.2020 vrátane.

• KARANTÉNA V II.B

Vzhľadom na výskyt ochorenia COVID -19 v II.B triede je nariadená karanténa pre žiakov tejto triedy a žiakov z II.A a IV.C, ktorí navštevovali ŠKD spolu s II.B od 20.10.2020 do 30.10.2020 vrátane.

Pri nástupe do školy 2.11.2020 musia žiaci odovzdať vypísané Potvrdenie o bezinfekčnosti.

• PRERUŠENIE PREVÁDZKY ŠKD

Vzhľadom na výskyt ochorenia COVID-19 u vychovávateľky ŠKD a na základe opatrení RÚVZ a prevádzkových dôvodov Vám oznamujeme, že od zajtra t.j. 21.10.2020 do 26.10.2020 vrátane nebude prevádzka ŠKD.

Ranný školský klub bude k dispozícii

Počas tohto obdobia žiaci končia riadne rozvrhom triedy.
              Prosím Vás, aby ste sa podľa toho zariadili.

Ďakujeme za porozumenie

vedenie ZŠ s MŠ A. Merici

• KARANTÉNA V III.C

Vzhľadom na výskyt ochorenia COVID-19 u vychovávateľky ŠKD v III.C triede je nariadená karanténa pre žiakov tejto triedy a žiakov z III.A a IV.C, ktorí navštevovali ŠKD spolu s III.C od 20.10.2020 do 26.10.2020 vrátane.

Pri nástupe do školy 27.10.2020 musia žiaci odovzdať vypísané Potvrdenie o bezinfekčnosti.

• KARANTÉNA V II.C

Vzhľadom na výskyt ochorenia COVID-19 v II.C triede je nariadená karanténa pre žiakov tejto triedy a žiakov z II.A, ktorí navštevovali ŠKD spolu s II.C od 16.10.2020 do 24.10.2020 vrátane.

Rodičia sú povinní sledovať zdravotný stav dieťaťa a v prípade príznakov ochorenia budú telefonicky kontaktovať ošetrujúceho lekára.

Počas karantény bude prebiehať dištančné vzdelávanie, sledujte, prosím, stránku školy a Edupage.

Pri nástupe do školy 26.10.2020 musia žiaci odovzdať vypísané Potvrdenie o bezinfekčnosti.

• Pozastavenie krúžkovej činnosti

Na základe manuálu vydaného Ministerstvom školstva sa odporúča nevykonávať krúžkovú činnosť až do následného usmernenia.

Z toho dôvodu bude krúžková činnosť pozastavená od 5.10.2020.

Ďakujeme za pochopenie

Vedenie ZŠ s MŠ Angely Merici