• ZMENA

Na základe aktuálneho rozhodnutia vlády SR v uznesení č. 215/2021 z 26. apríla 2021 je od 29. apríla 2021 zrušená podmienka preukazovania sa negatívnym výsledkom testu na COVID-19 pre žiakovjedného zákonného zástupcu žiaka žijúceho v spoločnej domácnosti pri navštevovaní prezenčnej formy vzdelávania sa v školách.

Preukazovanie je potrebné len v okresoch v 4. stupni varovania (tzv. čierne okresy).

Z uvedeného vyplýva zrušenie povinnosti testovania sa žiakov navštevujúcich 2. stupeň základných škôl a zákonných zástupcov detí a žiakov zúčastňujúcich sa prezenčnej formy vyučovania.

V priestoroch školy sú stále platné hygienické zásady R-O-R (nosenie rúšok, odstup, dezinfekcia rúk).

• Organizácia školy od 26.4.2021

Od pondelka 26.4.2021 v našej škole bude prezenčné vyučovanie pre deti MŠ, žiakov 1. stupňa  a aj žiakov 2.stupňa za dodržania platných podmienok podľa Vyhlášky ÚVZ SR 132-133/2021 a Nariadenia Vlády SR 187/2021 .

Upozornenie:

Podmienkou účasti na prezenčnom vzdelávaní je pretestovanie zákonného zástupcu žiaka a v 5. až 9. ročníku aj pretestovanie žiaka  a odovzdanie  čestného vyhlásenia o bezinfekčnosti.

Potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie COVID-19 si zákonní zástupcovia pre seba a svoje dieťa zabezpečujú individuálne v zriadených mobilných odberných miestach.

Je v najlepšom záujme žiaka, aby sa v prípade, že riaditeľ zabezpečí prezenčnú formu výučby, zúčastňoval na nej v čo najväčšom rozsahu.

Podrobnejšie informácie a organizačné pokyny k nástupu žiakov 2. stupňa do školy Vám budú zaslané do osobných správ cez EduPage.

• Elektronické čestné vyhlásenia

od 26.04.2021 z dôvodu plynulosti vstupu do školy sme sa rozhodli akceptovať elektronické  čestné vyhlásenie prostredníctvom Edupage. Vyhlásenie sa bude podávať vždy k pondelku nového týždňa (7 dňový interval).

Odoslanie elektronického vyhlásenia s priloženým potvrdením o negatívnom COVID teste alebo výnimke nahrádza Váš podpis, a tým zodpovedáte za bezinfekčnosť Vášho dieťaťa vstupujúceho do školy.

Bližšie informácie o spôsobe podania vyhlásenia dostanete prostredníctvom triednych učiteľov

• Organizácia školy od 19.4.2021

Vážení rodičia a milí žiaci,

od 19.04. 2021 sa mení organizácia vyučovania v škole nasledovne:

• 1. stupeň – prezenčne,
              • 8. a 9. ročník – prezenčne,
              • 5.,6. a 7. ročník  - dištančne.
              • ŠKD – prevádzka od 6.40 do 17.00.

Upozornenie:

Podmienkou účasti na prezenčnom vzdelávaní je pretestovanie zákonného zástupcu žiaka a v 8. a 9. ročníku aj pretestovanie žiaka  a odovzdanie  čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti.

Podrobnejšie informácie a organizačné pokyny k nástupu žiakov 8. a 9. ročníka do školy Vám budú zaslané do osobných správ cez EduPage.

• Informácie k platbám Školská jedáleň

chceli by sme Vás informovať o zmene použitia zálohy na stravné za prvý polrok. Záloha bude použitá na vyrovnanie vzniknutých nedoplatkov (september 2020 - marec 2021) a následne na pokrytie platieb za stravné (apríl - jún 2021). Doležité je, aby ste včas odhlasovali deti z obedov a sledovali si zostatok na účte.

V prípade otázok píšte na mail: ekonomka@americi.sk