• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

Na základe § 150 ods. 5 zákona NR SR č. 245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov riaditeľka ZŠ s MŠ A. Merici, Halenárska 45, Trnava

u d e ľ u j e

dňa 30.6.2021 (streda) riaditeľské voľno z prevádzkových dôvodov.

Z  tohto dôvodu slávnostné ukončenie školského roka a odovzdávanie  vysvedčení sa uskutoční v utorok 29.6.2021.

Bližšie informácie k záveru školského roka Vám budú poskytnuté prostredníctvom triednych učiteľov.

Mgr. Jana Kleimanová.

• SERVIAM nie len NA TRIČKU

SERVIAM nie len NA TRIČKU.

Kto prišiel s nápadom dať vyrobiť pre našich zamestnancov, žiakov a ich rodiny tričká s názvom školy a znakom Serviam?

Nápad sme nosili v srdci už dlhšie. S iniciatívou prišla naša kolegyňa Evka Kopáčiková. sama o tom hovorí takto:

Túžba mať tričko s názvom a logom školy vznikala postupne. Najprv som si školu zamilovala. Rýchlo som zistila, že cirkevná škola je pre katolíckeho učiteľa ale i pre katolícku rodinu veľkým darom. Od toho bol už len krôčik k tomu, aby som na tričku chcela nosiť jej názov a logo.

Postupne som si všímala rôzne hand made techniky, ako vyzdobiť tričko. No urobiť si ho vlastnými rukami na reprezentačnej úrovni a pre všetky deti v mojej triede bola vec pre mňa nezaujímavá, lebo výsledok by bol neuspokojivý.

Až keď som si všimla, že profesionálna potlač na tričko a tričko samotné nestojí veľa peňazí, oslovila som kolegyne a spoločne sme tričká objednali - nielen pre jednu triedu ale pre celú školu, pre žiakov i jej zamestnancov.

Teraz nosím svoje tričko do školy i na rôzne iné miesta. Nosím ho s radosťou, že patrím do spoločenstva, ktoré sa rozvíja i vo viere a učí sa slúžiť svojim blížnym.  A nosím ho ešte radšej, ako by sa na začiatku bolo zdalo, pretože som mohla vidieť, že tí, ktorí toto tričko nosia, nosia ho s radosťou a hrdosťou, že patria do našej školy.

Spolu s Evkou sme vytvorili tzv. “tričkový tím” a spoločne sme zorganizovali objednávku tričiek aj ich distribúciu žiakom a kolegom.

Čo znamená znak SERVIAM?

Je to spoločné heslo uršulínskych škôl na svete. Preklad slova je "budem slúžiť". Vyjadruje pokorný postoj pred Bohom – vôľu milovať ho a slúžiť mu. Ako Ježiš, v identite Božích synov a dcér, slúžiť ľuďom podľa vôle Otca.

Koľko tričiek sa spolu objednalo?

Zaujímavosťou je, že zamestnanci školy mali možnosť objednať si aj polokošele s názvom a znakom školy. Spolu bolo tričiek a polokošieľ 676.

Vďaka patrí Evke Kopáčikovej, Veronike Čechvalovej, sestrám uršulínkam a všetkým, ktorí sa zapojili.

A čo ponúkneme nabudúce? Uvidíte... 😁

• PRIHLÁŠKA ŠKD

Milí rodičia,

do 25.06.2021 je potrebné záväzne prihlásiť svoje dieťa do ŠKD pre školský rok 2021/2022. Formulár nájdete na: https://zsamtt.edupage.org/a/na-stiahnutie v sekcii ŠKD - školský klub detí.

Vypísané a podpísané prilášky môžete odovzdať vychovávateľkám alebo triednym učiteľkám.

• Oznam

Oznamujeme rodičom, že počas školských prázdnin nebude zabezpečená prevádzka ŠKD z dôvodu plánovanej opravy kanalizácie a rekonštrukcie povrchu školského dvora, tiež úpravy priestorov školskej jedálne.

Ďakujeme za pochopenie!

• Oznámenie o udelení riaditeľského voľna

u d e ľ u j e

dňa 11.6.2021 riaditeľské voľno pre žiakov 5. – 8. ročníka z organizačných dôvodov  – Monitoring NÚCEM 2021: Dištančné vzdelávanie z pohľadu deviatakov.

Žiaci 5.- 8. ročníka sú automaticky odhlásení zo stravy.

Mgr. Jana Kleimanová.