• Školská jedáleň

• Informácie k systému stravovania

• Podmienky stravovania - poskytnutie dotácie na stravu:

Dňa 1. mája 2023 nadobúda účinnosť právna úprava zákona č. 544/2010 Z. z. o dotáciách v pôsobnosti Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR v znení neskorších predpisov a prináša nasledovné zmeny  poskytovaní dotácií na stravu:

- zvýšenie sumy dotácie na stravu na 1,40 eur na každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo výchovno-

vzdelávacieho procesu v MŠ

- zvýšenie sumy dotácie na stravu na 2,10/2,30 eur na každý deň, v ktorom sa dieťa zúčastnilo

výchovno-vzdelávacieho procesu v ZŠ  a odobralo stravu.

Zriaďovateľ určil zálohu na stravovanie vo výške 20 eur. Suma za neodobratie stravy bude odpočítaná zo zálohy.

Dotácia na podporu výchovy k stravovacím návykom dieťaťa bude poskytnutá iba v prípade, ak sa zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu v základnej škole a odobralo stravu.
            Dochádzka žiaka pre výpočet nároku na dotáciu je prepojená s triednou knihou žiaka.
            Odobratie stravy je podmienené priložením čipového prívesku žiaka k výdajnému terminálu v ŠJ. (V prípade, že žiak stratí, zabudne čipový prívesok, je povinný si pred odobratím stravy zakúpiť nový čip (2,-€) u vedúcej ŠJ. Poplatok za čip je možné zaplatiť v hotovosti).

Finančné pásmo pre školské stravovanie č.2 Ministerstva školstva platné od 01.01.2023- https://www.minedu.sk/data/att/24953.pdf

Kedy má žiak nárok na dotáciu:

• Rodič žiaka predloží čestné vyhlásenie o nepoberaní daňového bonusu
            • Zúčastní sa výchovno-vzdelávacieho procesu v základnej škole (min. 1 vyučovaciu hodinu).
            • Odobralo stravu – preukázateľne (prideleným osobným čipom)