• Aktivity

• Mediálna exkurzia v spolupráci s Trnavským osvetovým strediskom

• 05.10.2023 12:57
        • Streda 4.októbra 2023 bola pre IX.A a IX.B trocha iná, ako pre ostatných žiakov ZŠ s MŠ Angely Merici.
        • Namiesto tradičného učenia ich čakala exkurzia do médií. Nemohli si nechať ujsť televíziu Markíza, všetci sa tešili do rádia Expres a samozrejme nepohrdli ani reklamnou agentúrou Alien, ktorá je známa tým, že tvorí najlepšiu 3D animáciu na Slovensku. Práve táto agentúra má veľké množstvo odborníkov na každú oblasť 3D grafiky. Snáď každý jeden televízny divák na Slovensku pozná ich reklamy na Dedolez, či reklamu ČSOB s hlavnou hrdinkou sovou.

Hneď ráno sme vystriedali moderátorov Telerána a po 9.00 hod.  sme sa nachádzali v štúdiu s vôňou raňajšieho jedla, ktoré po sebe zanechal kuchár Telerána. Milý technik nám vysvetlil všetky zákutia nakrúcania, oboznámil s technikou, strihom . O chvíľu nás čakalo ďalšie televízne štúdio, odkiaľ každý večer sledujeme televízne noviny. Samozrejme na moderátorov sme sa zahrali i my.

Z Markízy odchádzame do rádia Expres, kde nám vytvorili príjemnú rodinnú atmosféru. V spoločenskej miestnosti nás čakala i torta. Pardón, tá nepatrila nám, ale pracovníkom rádia. Občerstvenie nás čakalo až v reklamnej agentúre. Ale to už je 15.30 a najvyšší čas vrátiť sa opäť do Trnavy.

Možno sa aj my v budúcnosti rozhodneme pre redaktorskú, moderátorskú prácu. Grafik v reklamnom štúdiu by bol možno tiež fajn.

Ďakujeme pani Szegeniovej Emílii z Trnavského osvetového strediska za spoluprácu pri zorganizovaní exkurzie.

Vďačná IX.A a IX.B  trieda a pani učiteľky Borisová Stanislava a Sedláková Katarína. FOTO