• Školský rok 2020/2021

• Povinnosti zákonného zástupcu

• 1. Zodpovedá za dodržiavanie hygienicko - epidemiologických opatrení  svojho dieťaťa.

2. Po každom prerušení dochádzky v trvaní viac ako 3 dni predkladá písomné vyhlásenie.

Vyhlásenie zákonného zástupcu o bezinfekčnosti​​​​​​​

3. Zabezpečí dieťaťu 2 rúška každý deň (jedno náhradné bude uložené v skrinke) a papierové

jednorazové vreckovky.

4. Pri zmene zdravotného stavu či zvýšenej teplote si príde po svoje dieťa do školy ihneď po informovaní školou.

5. V prípade, že má dieťa podozrenie alebo potvrdené ochorenie na COVID -19, informuje bezodkladne o tejto situácii triedneho učiteľa a riaditeľa školy. Povinnosťou je nahlásenie karantény.

6. Má uhradené poplatky za ŠJ (v prípade záujmu o stavovanie) a ŠKD (v prípade záujmu

o školský klub).

Zabezpečenie prevádzky ZŠ Angely Merici

V zmysle Manuálu opatrení pre školy a školské zariadenia, ktorý vydalo MŠVVaŠ SR  vydávame pokyny k prevádzke a vnútornému režimu ZŠ a ŠKD na zaistenie podmienok bezpečnosti a ochrany zdravia žiakov.

1.            Príchod do školy je možný v čase od 7:30 hod. do 8:00 hod. Ranná služba v ŠKD nie je.

2.            Pri vstupe do školy sa vykonáva ranný filter.

3.            Ak bude žiak, zákonný zástupca, prípadne rodinný príslušník pozitívne testovaný na COVID-19, zákonný zástupca je                 povinný túto informáciu neodkladne oznámiť vedeniu školy.

4.            Každý žiak musí mať z domu zabezpečené dve rúška na jeden deň (jedno si odloží v skrinke v škole) a vlastné                           papierové hygienické vreckovky.

5.            Do 14. 9. 2020 žiaci:

- prvého stupňa – v triedach – odporúčané nosenie rúšok,

-  na chodbách – povinné nosenie rúšok,

-  druhého stupňa – v triedach  aj na chodbách  - povinné nosenie rúšok.

6.            Základná škola zabezpečí  pre žiakov jednorazové papierové obrúsky v triedach, na toaletách  a v školskej jedálni.

7.            Po skončení vyučovania žiak opúšťa priestory školy, nie je dovolené zdržiavať sa

v priestoroch školy.

8.            Prevádzka ŠKD je od 11.30 do 16.00.

9.            Žiaci chodia do školskej jedálne s rúškom, musia si so sebou vziať igelitové vrecko na

odloženie rúška pri jedení.

10.          Prihlasovanie a odhlasovanie zo stravy je možné len elektronicky cez EduPage.

11.          V prípade, že žiak sa nezúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu  a zákonný zástupca nestihne odhlásiť zo stravy (                 choroba cez víkend, prípadne ranné teploty, nevoľnosti), rodič nemôže vyzdvihnúť stravu v školskej jedálni.

12.          Diétne stravovanie v školskej jedálni v záujme dodržania epidemiologickej bezpečnosti   je možné len počas                               zelenej fázy (semafor).  Vstup rodičov do priestorov ŠJ nebude možný.

13.         Zabezpečenie prevádzky školy bude v súlade s aktuálnymi opatreniami ÚVZ SR.