• Školský klub detí

• Systém BELLhop

•

Vážení rodičia rozhodli sme sa v našej škole začať používať systém BELLhop na vyzdvihovanie detí z ŠKD. Ide o elektronický systém vyvinutý priamo pre školské kluby základných škôl. Systém je založený na identifikačných čipoch. Čip jednoducho priložíte k terminálu , ktorý sa nachádza vo vestibule  školy. Terminál Vám krátkym akustickým signálom potvrdí správne načítanie čipu a zároveň zobrazí meno Vášho dieťaťa. Pokiaľ sa načítanie čipu nepodarí, budete upozornení dlhým akustickým signálom a textovým oznámením o chybe načítania. K tomu môže najčastejšie prísť tak, že máte pri sebe viacero rôznych čipov a terminál načíta iný čip než ten, ktorý je určený  na vyzdvihovanie detí z ŠKD. Terminál po načítaní čipu posunie Vašu požiadavku do príslušného oddelenia a pani vychovávateľka Vám dieťa pošle.

Objednávka čipov

Cena 1ks = 4€.

Škola odkupuje čipy len v prípade kratšieho pobytu dieťaťa v ŠKD ako 4 roky (za každý rok používania sa odrátava 1€).

Nahlásiť oprávnené osoby na vyzdvihovanie žiaka z ŠKD ako aj objednať si čipy je možné na tlačive ŠKD, ktoré sa nachádza v dokumentoch na stiahnutie.

Každý čip je vydaný na meno konkrétnej osoby, ktorá za neho zodpovedá. Systém umožňuje, aby vychovávateľ(-ka) videl(-a) na zariadení, kto dieťa vyzdvihuje. Dieťa môže vyzdvihnúť len osoba oprávnená k vyzdvihovaniu, ktorá  musí byť uvedená na tomto tlačive. Nie je však možné vyzdvihovať na jeden čip viac detí, napr. súrodencov.

Situácie, ktoré môžu nastať

Keď čip stratíte, je potrebné túto skutočnosť čo najskôr nahlásiť informátorke, ktorá informáciu posunie osobe poverenej deaktivovať čip. Čip deaktivujeme a nebude tak možné ho zneužiť. Je preto dôležité vedieť, ktorý  Vami zakúpený čip sa stratil. Na danom tlačive bude preto uvedené, kto ktorý čip používa.

Keď čip nebudete mať pri sebe (zabudnete ho), vyplníte formulár na informáciách a aj číslo OP. Na základe vyplneného formulára bude Vaše dieťa prepustené informátorkou v tomto systéme.

Keď bude dieťa vyzdvihovať osoba, ktorá nemá čip, bude postup rovnaký ako pri zabudnutí čipu. Je nutné, aby táto osoba bola uvedená  ako oprávnená osoba k vyzdvihovaniu.

Veríme, že zavedenie tohto systému vám výrazne uľahčí vyzdvihovanie detí z ŠKD a že budete so systémom spokojní.