• Zbierka pre psíkov v trnavskom útulku

Podporme spolu trnavských útulkáčov. Ide zima a tak sme sa rozhodli aj my prispieť a pomôcť tým, ktorí si nedokážu pomôcť sami. Zbierka bude prebiehať od pondelka 23.10. až do konca novembra. V priloženom letáčiku je zoznam vecí, ktoré psíky potrebujú najviac. Najšikovnejšia trieda v zbierke pôjde útulkáčom osobne odniesť celú zbierku v mene celej školy.

Ďakujeme za každú pomoc.

• Misijný koláč

Od pondelka do piatku bude prebiehať tradičný misijný koláč.

Výťažok z predaja pôjde na uršulínske misie v Keni.

Naša sestra Kevina Ekal, uršulínka, pracuje nielen v našej uršulínskej škole, ale venuje sa tiež ľuďom, obzvlášť ženám a deťom, žijúcich v slume.

Slová sestry Keviny, OSU:

"Pracujem v slume v Nairobi, ktorý sa volá kibera. Žije tam asi milión ľudí, ktorí majú menej ako jeden dolár (na deň). Pracujem s deťmi a hľadám ľudí, ktorí by im zaplatili školné. Aj matky sa vzdelávajú v rôznych zručnostiach, napríklad vo varení, digitálnej gramotnosti, základnej gramotnosti - písaní a čítaní."

Pridávame niekoľko fotografií sestry Keviny (pred slumom, s deťmi zo školy, s matkami...).

Ako sa môžete zapojiť?

1. napiecť koláč na predaj

2. dať vašim deťom vreckové, aby si mohli kúpiť misijný koláč počas prestávky

S vďakou a nádejou, že budeme môcť spoločne urobiť správnu vec.

sestra Mária, OSU