Milí rodičia a žiaci,

od zajtra (utorka 18. 1. 2022) sa až do odvolania pozastavuje činnosť CVČ. Herňa bude tiež od 18. 1. 2022 zatvorená. V prípade online krúžkov sa Vám vedúci krúžkov ozvú.

Online krúžky:

Háčkovanie

Školský časopis

Birmovka

Tvorivé dielničky

Ďakujem

Kristína Silná

• Nástup do školy po Vianočných prázdninách

dovoľte nám zaželať Vám a Vašim rodinám v novom roku najmä zdravie, trpezlivosť, pochopenie, citlivosť a lásku. Buďme vďační za to, čo máme a nezabúdajme hľadať počas nastávajúcich dní to, čo nás povzbudí a posilní.

Po vianočných prázdninách všetci žiaci 1. – 9. ročníka nastupujú do škôl na prezenčné vyučovanie v pondelok 10.01.2022. Škola sa bude riadiť podľa dokumentu Školský semafor. Výnimku z karantény majú plne očkované a prekonané osoby (túto informáciu poskytujete svojmu triednemu učiteľovi prostredníctvom Edupage). Podľa vyhlášky RÚVZ platí pre žiakov povinné nosenie rúšok v škole

Nezabudnite prosím cez Edupage vyplniť aj vyhlásenie o bezpríznakovosti žiaka.

Minister školstva vyzval rodičov, aby žiakov pred nástupom pretestovali. Tým, ktorí ešte máte antigénové testy, doporučujeme otestovať žiakov  v nedeľu 9.1.2022 alebo v pondelok ráno 10.1.2022 doma a následne testovať pravidelne 2x týždenne. Po otestovaní nám zároveň v Edupage (v časti Žiadosti/Vyhlásenia) nezabudnite oznámiť, že ste sa testovali.

Po naskladnení antigénových testov okresným úradom sa bude opätovne zisťovať záujem rodičov o samotesty a budeme Vám ich následne distribuovať. O daných skutočnostiach Vás budeme včas informovať.

Ďakujeme za porozumenie.

Mgr. Jana Kleimanová - riaditeľka školy

• Dištančné vzdelávanie žiakov II. Stupňa

Vážení rodičia!

Na základe  Vyhlášky 271/2021 Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Trnave, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia pre obmedzenia prezenčnej výučby zariadení pre deti a mládež v územných obvodoch okresov Trnava a Piešťany bude od stredy 1.12.2021 prerušená prezenčná forma vzdelávania pre žiakov druhého stupňa. Žiaci sa budú vzdelávať dištančne

1.stupeň, ŠKD  a MŠ zostávajú zatiaľ v riadnej prevádzke.

• Projektový deň na ZŠ s MŠ A. Merici

Žiaci našej Základnej školy s materskou školou Angely Merici v Trnave mali o jeden dôvod na radosť naviac. Oslavovali totiž 30. výročie otvorenia školy a zároveň 90. výročie znaku uršulínskych škôl – Serviam. Žiaci sa 26.10. neučili, teda neučili sa klasickým spôsobom, ale mali projektové vyučovanie. Vytvárali nástenkové projekty, na ktorých predstavili viaceré ušulínske školy vo svete. Ako sa im darilo? Pozrite sa sami.

• Festival Učiaca sa Trnava

Festival ponúka bohatý program počas celého dňa. Pre žiakov základných škôl pripravujeme program vonku na Nádvorí formou zážitkových aktivít, ako napríklad Veselá veda, ktorý bude realizovaný v dvoch blokoch (1 blok bude trvať cca 30 minút).

• Projektový deň

V rámci 30. výročia otvorenia školy a sviatku sv. Uršule sa 26.10.2021 uskutoční v škole projektové vyučovanie pod názvom „Uršulínske školy vo svete“.

V tento deň bude zmenená organizácia vyučovania:

1. stupeň – 4 vyučovacie hodiny + obed (podľa harmonogramu) + ŠKD
              2. stupeň – 4 vyučovacie hodiny bez obeda

Žiaci si do školy prinesú dobrú náladu, ochotu tvorivo pracovať a desiatu.

• Voľby zástupcov rodičov do rady školy

sa uskutočnia 19.10. 2021 v čase od 08:00 hod. do20.10.2021 do 08.00 hod. online formouprostredníctvom anonymného hlasovania  v EduPage.

1. Volebná komisia zostavila kandidátku a vyhotovila volebné lístky.
              2. Volebné lístky obsahujú dátum konania volieb a očíslovaný abecedný zoznam navrhnutých kandidátov s uvedenou triedou, ktorú dieťa kandidáta navštevuje.
              3. Každý volič môže na „volebnom lístku“ online hlasovacieho formulára vyznačiť najviac 3 kandidátov za rodičov najviac jedného kandidáta za rodičov uvedených na „volebnom lístku“. „Volebný lístok“, ktorý nespĺňa požadované kritériá, je neplatný. Rodičia – voliči – si môžu uplatniť len jeden hlas bez rozdielu na počet detí v škole.

Milí rodičia,

časový rozvrh krúžkov nájdete v oddelení CVČ.

Platby za krúžok sa budú môcť realizovať až po 22. septembri (vtedy budete mať variabilný symbol - Edupage sekcia platby).

Aktualizovaný rozvhr platný od 16.09.: Rozvrh CVČ

Prihláška: TU

Ďakujem.

Alena Marhavá

koordinátor CVČ

• Preberanie antigénových samotestov

oznamujeme Vám, že termín vydávania antigénových samotestov  bude v stredu 08.09.2021 od 15.00 do 16.00 hod. v priestoroch školského dvora. Prosíme rodičov, ktorí prídu prevziať samotesty, aby prichádzali (pešo) zadnou bránou od ihriska.

Záujem rodičov o samotesty 5-násobne prekročil záujem o testovanie počas minulého roka, preto sa v tejto fáze bude distribuovať len 5 ks samotestov na žiaka, ktorého rodičia potvrdili záujem testovať svoje dieťa.

Návod na použitie pri samotestovaní je na webstránke:

Pri odovzdávaní samotestov rodič podpisuje preberací protokol, v ktorom sa zaväzuje, že samotesty budú využité za účelom diagnostiky ochorenia COVID-19 u žiaka.

Keďže za použitie je zodpovedný rodič, vykonanie samotestu oznamuje škole prostredníctvom Edupage.

Návod pri nahlasovaní výsledku testu je na: Domáci AG samotest - výsledok

Ďakujeme za spoluprácu!

• Oznam CVČ

Krúžková činnosť začína 16.09. Žiadosti treba odovzdať do 10.09. Herňa začína 20.09. 12:30-16:30.